11. BIEG URSYNOWA ? BĘDZIE REKORD FREKWENCJI! Autor : lowell79 kategoria: Informacje

W najbliższą sobotę, 3 czerwca odbędzie się 11. Bieg Ursynowa. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km. Na kilka dni przed startem wyczerpała się pula numerów startowych ? w biegu weźmie udział 2600 uczestników. Tegoroczna edycja jest związana z obchodami 40-lecia Dzielnicy Ursynów. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski Masters.


Płaska i bardzo szybka trasa zostanie poprowadzona aleją KEN. W tym roku pobiegniemy w drugą stronę ? ruszymy na północ w kierunku skrzyżowania z ulicami Surowieckiego i Bartoka.

Organizatorzy chcą, aby każdy uczestnik stając na starcie miał ambitny i realny cel sportowy. W jego osiągnięciu pomogą pacemakerzy, którzy będą prowadzić biegaczy na czasy od 17 do 30 min (co minutę). Yes, I KEN ? to powinno być hasło przewodnie każdego, kto planuje start 3 czerwca na Ursynowie.

W ramach wydarzenia odbędą się także biegi dziecięce, w których wystartuje 500 młodych amatorów sportu. Limit miejsc startowych w biegach dla najmłodszych także został osiągnięty i zapisy są już zamknięte.
 

3 czerwca Ursynów stanie się areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już min. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 ? Yared Shegumo oraz aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km ? Adam Nowicki. Ale to nie koniec listy zawodników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie. W stawce są również utytułowani: Artur Kern, Tomasz Szymkowiak, Michał Bernardelli oraz Tomasz Grycko.

W gronie faworytek zobaczymy m. in. Ewę Jagielską, która w ubiegłym roku stanęła na drugim stopniu podium tej imprezy. Zagrozić jej mogą m.in. Angelika Mach, Ukrainka Natalia Batrak, Anna Szyszka oraz Anna Łapińska. W ostatniej chwili do stawki faworytek dołączyła Dominika Stelmach ? Mistrzyni Polski w maratonie i globalna zwyciężczyni tegorocznego Wings For Life.

Do udziału w tym wydarzeniu zachęca Zastępca Burmistrza Ursynowa, Rafał Miastowski, który sam jest aktywnym biegaczem.

- W tym roku jak zwykle organizujemy pod ursynowskim urzędem moc atrakcji, odbędą się trzy biegi: sztafeta gimnazjów (start o 9.00), biegi dziecięce (start od 10.30) oraz o godz. 10.00 5-kilometrowy bieg główny, w ramach którego odbędą się również Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym. Wszystko zaś zwieńczy Wielka Parada 40-lecia Ursynowa, która ok.12.00 wyruszy z ul. Surowieckiego w kierunku  alei KEN 61. Serdecznie zapraszam do wspólnego ścigania.


Wszystkich entuzjastów biegania zapraszamy do kibicowania uczestnikom 11. Biegu Ursynowa.


Więcej informacji o imprezie oraz czasowych zmianach w organizacji ruchu na al. KEN na: www.BiegUrsynowa.com