39. PZU Maratonem Warszawski: otwarcie zapisów na biegi towarzyszące Autor : lowell79 kategoria: Informacje

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawskim, a wraz z nim zorganizowane będą biegi towarzyszące tak, aby każdy mógł wystartować na odpowiednim dla siebie dystansie. Organizatorzy przygotowali szerokie spectrum sportowych atrakcji. Wśród nich są m.in. bieg na 5 kilometrów, sztafeta i bieg dla dzieci.


Już 31 maja otwarte zostaną zapisy na Bieg na Piątkę i Sztafetę Maratońską. Oba biegi rozpoczną się wraz z wystrzałem oznajmującym start Maratonu Warszawskiego. Pomimo krótszego dystansu do pokonania, zawodnicy będą mieli okazję poczuć na własnej skórze prawdziwie maratońską atmosferę. Zarówno Sztafeta Maratońska jak i Bieg na Piątkę rozpoczną się spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, a zakończą przy Multimedialnym Parku Fontann.

 

Bieg na 5 kilometrów to wyścig dla osób lubiących bić rekordy na krótkich dystansach albo dla zawodników rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. To już piąta edycja tej imprezy towarzyszącej Wielkiemu Biegowi. Podstawowa opłata startowa to 50 zł. Trasa biegu na 5 kilometrów jest dokładnie taka sama jak w ubiegłym roku i prowadzi przez warszawskie Śródmieście.

 

Maraton może też stanowić wyzwanie dla grupy przyjaciół albo rodziny. Nic tak nie jednoczy jak wspólne pokonanie królewskiego dystansu! Dla wszystkich, którzy zespołowo chcą się zmierzyć z 42 kilometrami i 195 metrami przygotowana została Sztafeta Maratońska. Już trzeci raz w historii Maratonu Warszawskiego będzie można zgłosić udział trzyosobowych zespołów. Podstawowa opłata startowa za udział w sztafecie wynosi 210 zł od drużyny.

 

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w przeddzień Maratonu Warszawskiego. Wydarzenia dla dzieci odbędą się 23 września na bieżni lekkoatletycznej na Agrykoli. Zawody skierowane są do dzieci urodzonych w latach 2001-2016. Rodzice mogą zapisać swoje pociechy na odpowiednie dla ich wieku dystanse.

 

W przypadku uczestnictwa w 39. PZU Maratonie Warszawskim, czy w Biegu na Piątkę można wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg. Organizatorzy zachęcają do zapisów poprzez udział w akcji #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną wspiera się jedną z 9 partnerskich organizacji dobroczynnych (Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna, Unicef). W przypadku startu w maratonie na profilu #BiegamDobrze wystarczy uzbierać 300 zł, aby nieodpłatnie otrzymać pakiet startowy. Uczestnik startujący w biegu na 5 km musi zebrać 200 zł. Wszystkie pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji dobroczynnej.

 

Jest jeszcze sporo czasu do września, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich, aby wzmocnili swoją kondycję poprzez bieganie i wystartowali we wrześniowych biegach przygotowanych przez Fundację ?Maraton Warszawski?. 39. PZU Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące to imprezy, które gwarantują niezapomniane wspomnienia.

 

WWW: http://pzumaratonwarszawski.com

ZAPISY: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/