Trzeci bieg tegorocznego Pucharu Maratonu Warszawskiego już w sobotę! Autor : lowell79 kategoria: Informacje

Jak co roku Fundacja Maraton Warszawski przygotowała cykl biegowy wspomagający w treningach przed wrześniowym królewskim dystansem. Biegacze mogą wystartować w Pucharze Maratonu Warszawskiego, a już w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Mazowieckim Parku Krajobrazowym rozpocznie się wyścig na 15 kilometrów. Zawodnicy zmierzą się z 15 kilometrowym dystansem po to, by sprawdzić swoją formę i 24. września pokonać legendarne 42 kilometry i 195 metrów.


Organizatorzy 39. PZU Maratonu Warszawskiego już od kwietnia zachęcają przyszłych maratończyków do wspólnego trenowania. Pierwszy bieg z cyklu Pucharu Maratonu Warszawskiego na dystansie 5 kilometrów odbył się w Parku Skaryszewskiego, kolejny -  liczący 10 kilometrów - w lesie im. Króla Jana Sobieskiego, a teraz przyszedł czas na 15-kilometrowy wyścig, który odbędzie się w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, na tyłach Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

 

W klasyfikacji końcowej Pucharu mogą wziąć udział  uczestnicy, którzy pojawili się na minimum trzech imprezach z cyklu. Po każdym biegu wśród wszystkich uczestników odbywa się losowanie nagród.

 

Wszyscy chcący czerpać radość ze wspólnego trenowania i biegania, mogą zapisać się na sobotni bieg online lub w Biurze Zawodów bezpośrednio przed biegiem. Jest jeszcze szansa na uplasowanie się w klasyfikacji generalnej, ponieważ 8. lipca odbędzie się czwarty Puchar Maratonu Warszawskiego na 20 km, a 5. sierpnia impreza zostanie zakończona biegiem na 25 kilometrów.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: http://pzumaratonwarszawski.com/puchar/